Anasayfa
15 Ağustos 2018 ( 1402 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE YİĞİT BULUT'UN AÇIKLAMASINI KONUŞUYOR...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerde "Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim" dedi. Bulut'un TRT Haber'de yaptığı açıklamalarından satır başları şöyle:

‘TÜRK-RUS İMPARATORLUĞU KURULABİLİR’

“Türk- Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim. 1854'te Ruslarla  el ele tutuşsaydık bugün Normandiya kıyılarında insanlar Rusça-Türkçe sözlükle dolaşıyor olurdu. Rusya-Türkiye ilişkisi yeniden yazılıyor, bu ilişki Japonya'ya kadar uzanabilir. Çünkü hepsi ABD'nin doları onlara bir zoka olarak yutturduğunu anladı. Bütün dünya buna karşı ayağa kalmanın gerekli olduğunu Türkiye'yle birlikte anladı.”

‘ABD’DEN GELEN PATLAMIŞ MISIR YEMEYİN’

“Ruslar, Türk savunma sistemleri Moskova'da showroom açsın diyor. Çok önemli işbirliklerine doğru gidiyoruz. Telefonlar bilgisayarlar Çin'de üretiliyor, ABD malı olduğuna bakmayın. Petrol burda gaz burada üretilebilecek her şey burada. İtalyan peyniri yemesek de olur. ABD'den gelen patlamış mısır yemesek de olur, inşallah patlamış mısır geri döner.”

‘GOOGLE KULLANMAYIN YANDEKS KULLANIN’

“Gidin Amerikaya, sterlin hesabı açmak istiyorum deyin. Açamazsınız, önce ABD Doları hesabı açmanız gerekiyor. Türkiye'de böyle mi? Bizi alıştırmışlar. Yok böyle bir genişlik. Bizi 30 yıldır dolarize etmişler. Amerikalılar özgür mü, dünyanın en baskı altındaki vatandaşları. Batıyla 200 yıllık ilişkilerimizi yeniden tanımlamak zorundayız. Adam bizi dolarize etmiş, alıştırmış. Google kullanmayın, Yandex kullanın.”

“DÖRT YILA KADAR İNANILMAZ DEĞERLER ORTAYA ÇIKACAK’

“Bankacılık sistemimiz Avrupa ve ABD'den daha güvenli. Herkese sesleniyorum, 30 yıldır bu grafikleri ezbere biliyoruz. Yabancılar ne satıyorsa alın, 18-48 ay sonunda inanılmaz değerler ortaya çıkacak. Yabancılar satsın biz alalım, ben razıyım biz toplayalım.”

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sigortası Olmayan Ev Hanımları Emekli Oluyor! Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı tuzağa mı düşürdü AHMET HAKAN: YANARIM YANARIM DA... Yeğeni için torpil isteyen AKP'li ilçe başkanı fax numaralarını karıştırdı, yanlışlıkla CHP'li Antmen'e gönderdi