Anasayfa
16 Ekim 2018 ( 1556 izlenme )
Reklamlar

'Ülkeyi artık o.çocukları yönetmiyor Brunson serbest kalmaz' demişti..

Türkiye ile ABD arasında krize neden olan ABD'li rahip Andrew Brunson dün, mahkemenin verdiği serbest bırakılma kararının ardından ABD'ye döndü.

Verilen kararın ardından akıllara ilk gelen isimlerden biri de Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak oldu.

Sadece 2 buçuk ay önce Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını isteyenleri hedef alan Albayrak, "Brunson sadece bahanedir. Gerçekten bu papazın serbest bırakılmasını gerçekten isteselerdi asla böyle davranmazlardı. Dikkatinizi çekerim, bu krizi, Brunson eve gönderildiği halde çıkardılar" dedi ve "madem ki tehdit bu papaz üzerinden yapılıyor, bütün bunlardan sonra, yargının doğal akışıyla bile olsa; Brunson’ın bırakılması, tamamen bu tehditlerin sonucu olarak algılanacaktır" ifadelerini kullandı.

"O ÇOCUKLARI" DEMİŞTİ

Asıl tartışma Albayrak'ın yazısında kullandığı şu ifadelerle yaşandı:

"Türkiye’yi artık “o çocukları” yönetmiyor. Ne pahasına olursa olsun ABD, Türkiye’nin bağımsız bir ülke olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Ve öğrenecekler..."
Albayrak'ın "Türkiye'yi artık 'o çocukları' yönetmiyor" ifadesini kullanmasından 2 buçuk ay sonra Rahip Brunson hem serbest kaldı hem de ülkesine döndü.

Albayrak'ın şimdi "o çocukları" ifadesini nasıl kullanacağı merek konusu oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP şimdi de Atatürkçülere taktı: Kemalizm batı uydurması! Kılıçdaroğlu'nun sözleri muhalefeti tuzağa çekti Neden tutukluyum biliyor musunuz?Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eski CHP Milletvekili Eren Erdem yazdı Hababam Sınıfı’nın yıldızı Sevda Aktolga yıllar sonra görüntülendi