Anasayfa
19 Aralık 2017 ( 145 izlenme )
Reklamlar

Ülkücü imamlar isyan etti... Tasfiye ediliyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Türkiye Diyanet Vakfı’ndaki Ülkücülerin, “dedikodu” yaptığı gerekçesiyle tasfiye edildiği iddia edildi...


İddia, ülkücümedya.com internet sitesinde haberleştirildi. Habere göre vakıfta mobbing uygulanarak işten çıkarılan ülkücülerin sayısı her geçen gün artarken, emekliliği yaklaşanların ise pasif görevlere çekildiği belirtildi.

Habere göre hükümet tarafından emekliye sevk edilen eski Diyanet İşleri Başkanı döneminde göreve getirilen ve hala aynı görevde olan vakıf genel müdürlüğü yetkilileri, Ülkücüleri belirli aralıklarla tasfiye etti.

İddiaya göre vakıf yönetimi, farklı fikirdeki insanları işten çıkarırken kendi çevrelerinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un, Diyanetten sorumlu Başbakan Yardımcılığı döneminde görevden aldığı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’nın bir akrabasını da vakfın Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nde işe başlattı.

PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ BAHANESİ

İddialara göre vakıf yönetimi, geçen yıl mülakat yapılarak alınan il şube temsilcisi ve görevlilerine de performans düşüklüğü nedeniyle tenkisat uygularken kendi çevrelerine yakın isimleri de istihdam ediyor.

Haberde, ülkücülerin “dedikodu yaptıkları” gerekçesi ile savunma alarak ya da savunma almadan işten çıkarıldıkları öne sürüldü.


Yurt gazetesi Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öz Oğluna T.cavüz Eden Anneden Kan Donduran İfade! Yok Artık... Yeliz Koray’ın röportajı… “Anne tayt giydiğim için mi amcam bana dokundu?” kesinlikle okuyunuz Koray’ın röportajı… FLAŞ!.. TÜRK BİLİM KADININA EN BÜYÜK ÖDÜL!.. SEKİZ ŞEHİT VERDİK. BİRİNİN ADI NE? GENE SÜLEYMAN AYDIN! '