Anasayfa
23 Ocak 2018 ( 4939 izlenme )
Reklamlar

uyarı üstüne uyarı: Önleminizi alın, donacağız! tüm yurtta hava durumu

Meteoroloji’den son dakika hava durumu verileri-İstanbul’a uyarı üstüne uyarı: Önleminizi alın, donacağız!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamaları ile yurtta hava durumu verilerini yayınladı. Batı ve Doğu Akdeniz'de fırtına etkili olacak. Öte yandan İSKİ ve İBB, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine dayanarak İstanbulluları ilgilendiren önemli uyarılarda bulundu. İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte İstanbul'da ve yurtta hava durumu...

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor geçen yıl ki gibi lapa lapa kar yağmasa da Meteoroloji’nin tahminlerine göre İstanbul’da karla karışık yağmur yağacak, Çarşamba günü ise kar yağışı bekleniyor. Ayrıca İstanbul’da hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi bekleniyor. Bu nedenle İSKİ ve İBB’den İstanbullulara önemli uyarılar geldi. İşte yurtta son dakika hava durumu…

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Parçalı çok bulutlu, İstanbul aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, sabah saatlerinden sonra yükseklerinin hafif kar yağışlı, bölgenin doğusunun yağmur ve karl akarışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trakya kesiminde gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yarın hissedilir derecede (2 ila 4) derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve Kuzeydoğudan(Poyraz)yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa), zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; Marmara, Batı ve Orta Karadenizde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/123412sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBULLULARA İSKİ VE İBB’DEN UYARI

İBB, resmi Twitter hesabından İstanbulluları uyardı: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ,İstanbul’da hava sıcaklıklarının 0℃’nin altına düşmesi beklenmektedir. Su sayaçlarınızın soğuk havadan etkilenmemesi için lüften gerekli tedbirleri alınız.”

DHA’nın haberine göre; İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSKİ) tarafından yapılan açıklamada; sayaç ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerektiği uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’da hava sıcaklıklarının sıfır derecenin altına düşmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, “Sayaç ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Açıkta bulunan su boruları da, soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalıdır. Abonelerimiz, alınan önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilir.” denildi.


FIRTINA GELİYOR

Meteoroloji, Batı Akdeniz Bölgesi’nde Çarşamba ve Cuma günleri arasında fırtınanın etkili olacağı uyarısında bulundu.


Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halen kuzey yönlerden orta kuvvette esen rüzgarın çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğudan (Poyraz) eseceği belirtildi. Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) esmesi beklenen fırtınan cuma günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği bildirildi.


Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü’nden gelen uyarı üzerine açıklama yapan Giresun Valiliği, “Doğu Karadeniz’de rüzgârın bugün öğleden sonra kuvvetini arttırarak batı ve kuzeybatı (karayel) yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir” uyarısında bulunuldu. Öte yandan, Giresun Belediyesi ise hoparlörlerden uyarılar yaparak vatandaşların dikkatli ve duyarlı olması istendi.


YURT GENELİNDE HAVA DURUMU


Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta, Ankara, Konya, Denizli, Afyon çevreleri, Antalya’nın doğu ilçelerinin (Alanya,Gazipaşa) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz’de yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege ile Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’de hissedilir derecede (5 ila 9 derece) olmak üzere, iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA


Çok bulutlu, doğusunun aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Trakya ile gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

EDIRNE °C, 4°C


Parçalı ve çok bulutlu


ISTANBUL °C, 4°C


Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar yağışlı


KIRKLARELI °C, 4°C


Parçalı ve çok bulutlu


KOCAELI °C, 6°C


Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu


ege


Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Denizli ve Afyon çevrelerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu

DENIZLI °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmurlu

IZMIR °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

MANISA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile ilk saatlerde Isparta çevreleri ile Antalyanın doğu ilçelerinin (Alanya ve Gazipaşa) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olmak üzere, yağmur ve sağanak, Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur, Kahramanmaraş’ın yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 13°C

Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 19°C

Parçalı bulutlu, ilk saatlerde doğu ilçeleri (Alanya ve Gazipaşa) yağmur ve sağanak yağışlı

HATAY °C, 10°C

Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı

MERSIN °C, 14°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı


İÇ ANADOLU


Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Ankara ve Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.


ANKARA °C, 4°C


Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı


CANKIRI °C, 5°C


Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı


ESKISEHIR °C, 3°C


Parçalı ve çok bulutlu


KONYA °C, 5°C


Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve karla karışık yağmurlu


BATI KARADENİZ


Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönünden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.


BOLU °C, 1°C


Çok bulutlu ve kar yağışlı


DÜZCE °C, 6°C


Çok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı


KASTAMONU °C, 5°C


Çok bulutlu ve kar yağışlı


ZONGULDAK °C, 6°C


Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yağışlı


ORTA ve DOĞU KARADENİZ


Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, zamanla Orta Karadeniz kıyıları ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.


AMASYA °C, 7°C


Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ile zamanla il geneli hafif kar yağışlı


SAMSUN °C, 11°C


Parçalı ve çok bulutlu ve yağmurlu


TOKAT °C, 9°C


Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ile zamanla il geneli hafif kar yağışlı


TRABZON °C, 17°C


Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu


DOĞU ANADOLU


Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


ERZURUM °C, 3°C


Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı


KARS °C, 0°C


Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, akşam saatlerinde akşam saatlerinden sonra kar yağışlı


MALATYA °C, 7°C


Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu


VAN °C, 5°C


Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı


GÜNEYDOĞU ANADOLU


Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


DIYARBAKIR °C, 8°C


Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu


GAZIANTEP °C, 6°C


Çok bulutlu ve yağmurlu


SANLIURFA °C, 9°C


Çok bulutlu ve yağmurlu


SIIRT °C, 10°C


Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu


DENİZLERDE HAVA


Batı Karadeniz’in doğusu, Orta Karadeniz ile Güney Ege’de fırtına; Marmara, Kuzey Ege, Doğu Karadeniz ile Antalya Körfezi’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.


KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’in batısında kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); doğusunda kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa); batısında batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz’in doğusu ile Orta Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m; Doğu Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyinde 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı, doğusu çok bulutlu; Doğu Akdeniz ile gece saatlerinde Batı Akdeniz sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Antalya Körfezi’nde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Antalya Körfezi’nde 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinden sonra 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil yazdı''Asrın liderimiz bu defa haklı…' ibretle okunması gereken bir yazı FACİA ! LİSELİLER ... ERDOĞAN'A AĞIR TEPKİ!.. "HADDİNİZİ AŞIYORSUNUZ Buda Erdoğanın yaptırdığı anket