VATANDAŞ BİR SORU SORDU... AKP'Lİ ÜNAL CANLI YAYINI KESTİRDİ!.. bu kişi koskoca Akp hükümeti sözcüsü

22013 izlenme19 Ağustos 2018
Reklamlar
MAHİR ÜNAL’A YAYINI KESTİREN SORU: NEDEN TAŞERONLARIN HEPSİNİ KADROYA ALMADINIZ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İstanbul Kadın Akademisi’nin 5. Ders “Kudüs’ü Anlamak” konulu toplantısına katıldı. 

Burada taşeron işçilerin bir kısmının kadroya alınmadığıyla ilgili soru üzerine Mahir Ünal daha soru bitmeden yayını kestirip basını dışarı çıkardı.

NE OLMUŞTU?

“450 BİN İŞÇİ TASARININ DIŞINDA KALIYOR”

Uzmanlar göre, Ağbal’ın açıklaması ile ‘personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı’ kapsamına girmeyen çöp toplama, cadde ve sokakların temizliği, katı atık toplama, sayaç okuma ve söküp takma, park ve bahçelerin bakımı, sürücülü araç kiralama gibi hizmet işleri yapan ve büyük kısmı belediyelerde çalışan 450 bin işçi tasarının dışında kalıyor.

“BİRİNE KADRO VAR, BİRİNE YOK”

Uzmanların verdiği bilgiye göre, kamuda aynı kurumda çalışan taşeron işçilerden, çalıştığı işler ‘personel çalıştırılmasına dayalı iş’ olarak ihale edilmiş ise kadroya alınacaklar, ‘personel çalıştırılmasına dayalı kabul edilmeyen iş’te çalışan işçilerin ise kadroya alınması söz konusu olmayacak. 

Uzmanlara göre, bu şekilde belediyelerde hizmet işlerinde çalışan ve sayıları 450 bine yaklaşan çöp toplama işçileri, cadde ve sokakların temizliğinde çalışan işçiler ve katı atık toplama işçileri, sayaç okuma, söküp takma işçileri, park ve bahçelerin bakımı işlerinde çalışan işçiler, dozerciler kepçeciler ile kiralık araçların sürücüleri kapsam dışı kalacak. 

Kaynak: Yalova Revizyon/  Yeniçağ

https://sarizeybekhaber.com/tam-sok-vatandas-bir-soru-sordu-akp-li-unal-canli-yayini-kestirdi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli 3 İl'den 1'ini Aldı! KILIÇDAROĞLU KONUŞTU... EKONOMİDE ALARM!.. Bu herkesi ilgilendirir... MENZİL'DEN ŞOK ÇAĞRI: GAVS'A KÖLE OLUN! Liseli kızın yaptığı şey şoke etti, Film izlerken erkek arkadaşımla birlikte oldum

Bakmadan Geçme!

KAPAT
''Benim son enayiliğimdi'' Beni AKP’li kılan eş dost selamı kesti'