Anasayfa
12 Ağustos 2018 ( 232 izlenme )
Reklamlar

Washington Post'dan İKİ TARAFLI UYARI!..

Elin oğlu yazmış işte... Türkiye'nin borcu çok diyor... Türkiye'nin sıcak para sıkıntısı var diyor... Türkiye bu duruma kendini yanlış politikalar sonucu getirdi diyor... VE DÖNÜYOR TRUMP'A DA DİYOR Kİ, TÜRKİYE ZATEN ZORDA SEN NİYE BURNUNU SOKUYORSUN, diyor... YANİ?.. YANİ AKP ETTİ BİZ BULDUK !!!


ABD'nin ünlü medya kuruluşlarından Washington Post'un ekonomi yazarı Matt O'Brien, ABD ile Türkiye arasında yaşanan ekonomik sorunları değerlendirdi.

O’Brien yazısında ABD Başkanı Trump’ı çelik ve alüminyumda gümrük vergisini artırma kararından dolayı eleştirdi ve yaşanan krizi ‘tarihin en aptalca krizi olabilir’ şeklinde tanımladı.

“TÜRKLER İÇİN ÇOK DA EĞLENCELİ DEĞİL”

O’Brien, “Türkiye, kötü politikalarla kendi kendine zarar verdi ve bundan dolayı yabancıları suçlamaya çalıştı. Ancak inanılmaz bir şekilde Trump da Türkiye’nin kendi ekonomisini batırmasına karşılık Türk ekonomisini aşağı çekmeye çalışarak bu günah keçiliği görevini üstlenmeye razı oluyor. Komik hatalarla dolu bir durum ancak Türk halkı için çok da eğlenceli değil” dedi.

'BORÇ VE KAYNAK TEMİNİNDE ZORLUK'

Öte yandan BBC Türkçe’de yer alan habere göre, New York’ta bulunan Brown Brothers Harriman & Co’dan stratejist Win Thin, “Bu, politika hatalarından dolayı borç ve likidite krizine doğru evrilen tipik bir kur krizi. İşlerin gidişatına bakıldığında piyasaların da ekonomide sert bir inişe, şirketlerin döviz cinsi borçlarını ödeyemediklerini ilan etmesine ve bankaların muhtemel çöküşlerine hazırlıklı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüz binlerce emekliye müjde! Ekstra zam geliyor Erdoğan’a Kötü Haber ! Ne Yapın Edin Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun Süper müsteşar helallik istedi! Öğretmenlerden şok tavır