Anasayfa
20 Ocak 2018 ( 3097 izlenme )
Reklamlar

YASİN AKTAY AÇIKLADI... BELKİ BİRKAÇ SAAT SONRA...

AKTAY: BUGÜN, YARIN YA DA BİRKAÇ SAAT SONRA

BU HABER ERBİL KAYNAKLIDIR:

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, “Bugün ya da yarın veya birkaç saat sonra Türkiye Afrin’e girecektir” dedi.

Dr. Yasin Aktay, olası bir Efrin operasyonu hakkında İstanbul’da Rûdaw muhabiri Namo Abdullah’ın sorularını yanıtladı.

SORU: Efrin’e operasyon hazırlıkları devam ederken bazı medya kanallarında Rus birliklerinin kentten çekildiğine dair haberler servis ediliyor. Rusya’nın Türkiye’ye yeşil ışık yaktığı doğru mu? Bu bilgiyi teyit edebilir misiniz?

CEVAP:

"İŞGAL DÜŞÜNCEMİZ YOK"

"Rusya’nın bizi daha iyi anladığını düşünüyorum. Bölgede cereyan eden olaylar hakkında onların tavırlarını biliyoruz. Onlar da bizim tavrımız ve konumumuzu anlıyor. Türkiye’nin Suriye’nin bir bölümünü işgal etme gibi bir düşüncesinin olmadığını biliyorlar. Türkiye’nin yapmış olduğu sadece kendi güvenliğini sağlama adımlarıdır."

"SINIR ÜZERİNDE BİR YAPILANMAYA İZİN VERMEYİZ"

"Ülkemiz üzerinde doğrudan ve çok açık bir tehdit var. Şüphesiz ki PYD PKK’nın bir uzantısıdır ve Türkiye sınırları üzerinde bir terör yapılanmasının hakim olmasına asla müsaade edemeyiz. PYD’nin silahlandırılması ve Türkiye sınırına yığılması bize ulusal güvenliğimizi sağlama hakkı ve gerekçesi veriyor.” 


SORU:Efrin konusunda Rusya ve ABD’nin tavırlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

CEVAP:

"RUSYA ANLIYOR, ABD ANLAMAK İSTEMİYOR"

"Muhakkak ki Rusya bölgedeki durumlar hakkında daha fazla anlayış gösteriyor. Onlar Türkiye’nin tavırlarını anlıyor, bunu biliyoruz. Türkiye’nin bu adımları atmaya zorlandığını görebiliyorlar. Türkiye teröre karşı her türlü önlemi almaya mecbur kalmıştır. Malesef ABD bu tavrı anlamamakta diretiyor ve PKK ile PYD arasında hiçbir fark olmadığını görmezden geliyor. Hatta PYD ile DAEŞ arasında bir fark olmadığını da görmüyor.”

SORU:
 Türkiye Savunma Bakanı operasyonun başladığını duyurdu. TSK ise Efrin’deki bazı YPG mevzilerini bombalamaya başladı. Önümüzdeki saatlerde kara operasyonu başlar mı?

CEVAP:

"BUGÜN YARIN YA DA BİRKAÇ SAAT SONRA"

Ben bunun önümüzdeki birkaç saat içinde olup olmayacağını öngöremem. Ancak şunu söyleyebilirim ki bugün ya da yarın veya birkaç saat sonra Türkiye Afrin’e girecektir. Türkiye sınırlarındaki bu tehdidi ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacaktır."

Kaynak: Rudav-Erbil

http://bilgeturkhaber.com/yasin-aktay-acikladi-birkac-saat-sonra

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müthiş itiraflar: Genelkurmay Başkanı olacaktı, önünü kestik Alternatif Tıp İncir ve süt birarada müthiş faydaları var Dünyaya son dakika olarak duyuruldu! Savaş gemileri Rus sularına girdi. Erdoğan'dan emir!.. 'ATAYIN, AÇIKTAN ATAYIN