Anasayfa
10 Ağustos 2018 ( 556 izlenme )
Reklamlar

Yiğit Bulut: Dolar 5 lira olacak diyenler, çıkın bu milletten özür dileyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut, çıktığı programda “dolar 5 lira olacak diyenler, çıkın bu milletten özür dileyin” demiş, dolarla ilgili yorum yapan gazeteci ve ekonomistlere ağır ifadeler kullanmıştı.

Doların 5 liranın üzerine çıkmasıyla Yiğit Bulut’un bu sözleri sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Yiğit Bulut,”3.90’ın üzerinde bu millete dolar aldıran nokta nokta nokta…Orayı söylemicem….lar Neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin…3.50, 3.60, 3.70’te ekranları kırdık hatırlarsanız sakın bulaşmayın diye, bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar, yazı yazanlar adamsanız çıkın bir özür dileyin. Bunlara alım yap diyen bankaların araştırma departmanları, o ekonomi kanallarının çok bilenleri, neredesiniz, çıkın bu milletten özür dileyin. Tabi hükümet düşecekti, Cumhurbaşkanı düşecekti, dolar 5 lira olacaktı…” demişti.

İnce: Bırakın şu dış güçler palavralarını!

İnce’den Erdoğan’a flaş çağrı! Döviz kurundaki önlenemeyen yükseliş ve doların 6 liraya dayanması üzerine twitter hesabından “artık tavsiye etmiyorum, istirham ediyorum” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Muharrem İnce,”Bırakın şu dış güçler palavralarını. Merkez Bankasına müdahale etmeyin. Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun.” dedi.

İnce, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, geldiğimiz bu noktada, milletimizin ekonomik ve sosyal felaketini engellemek için, artık tavsiye etmiyorum, istirham ediyorum. Bırakın şu dış güçler palavralarını. Erzincan ve Sivas mitinglerimdeki çağrımı özetliyorum. Lütfen bu çağrının gereklerini yerine getirin, bir kez dahi olsa doğruyu yapın ve güzel ülkemizin uçuruma yuvarlanmasını engelleyin.

Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun. Merkez Bankasına müdahale etmeyin.
Kanal İstanbul gibi önceliği olmayan projeleri erteleyin. ‘Kambiyo kontrolleri olmayacak ve finansal yatırımların güvenliği önceliğimizdir’ açıklaması yapın.

Bu size son çağrımdır. Gecikmeden bunların hepsini yaparsanız, ülkemizi ve milletimizi ekonomik ve sosyal bir felaketten kurtarabilirsiniz.”


kaynak


http://www.revizyongazetesi.com/yeni/2018/08/07/yigit-bulut-dolar-5-lira-olacak-diyenler-cikin-bu-milletten-ozur-dileyin/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 yaşındaki güreş sporcusuna tecavüz eden antrenör Usta gazeteci ‘dün, sarayda çok konuşulan o rüyayı’ yazdı: Canları çok sıkkın..ve bu yazı dogru çıktı 'KIRIM AĞIR VURULDU' Dikkat Yarın Son Gün! Muaf Olabilirsiniz...