Anasayfa
27 Şubat 2018 ( 275 izlenme )
Reklamlar

YOBAZLAR ÇITAYI YÜKSELTTİ!!! Şimdi de bunu istiyorlar: Yoğun bakımda kadın-erkek ayrı tutulsun!

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden Prof. Dr. Faruk Beşer, yoğun bakımda kadın ve erkek hastaların ayrı odalarda tutulmasını istedi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görev yapan Prof. Dr. Faruk Beşer, yoğun bakımda kadın ve erkek hastaların ayrı odalarda tutulmasını, hastaların üzerinin soyulmamasını istedi.

Sosyal medyadan açıklamada bulunan Beşer, "Sağlık Bakanlığı yetkililerine Yoğun bakımda kadın erkek ayrı odalarda tutmak mümkün değil mi? Hastaları çıplak yapmak zorunluluk mu? Öyleyse kadına kadın, erkeğe erkek doktor bakamaz mı? Bir giren beni bir daha oraya koydurursanız hakkımı helal etmem diyor, bundan memnun musunuz" ifadelerini kullandı.

Beşer'in mesajı tepki çekti.

****

Orgeneral Ümit Dündar, darbe gecesini anlattı

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, darbe gecesi yaşananları anlattı. Dündar, 'İhtilale teşebbüsün başarı sağlayamayacağının anlaşıldığı saatlerden sonra da birçok üst rütbeli subay tarafımı aradı, şahsi kanaatim olarak İstanbul’da saat 03.00’ten itibaren darbeye teşebbüs hareketlerinin başarılı olamayacağı anlaşılmaya başlandı' dedi.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, eski EDOK komutanı Metin İyidil’in yargılandığı darbe davasında tanık olarak ifade verdi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Dündar ifadesinde, İstanbul’da saat 03.00’ten itibaren darbeye teşebbüs hareketlerinin başarılı olamayacağının anlaşılmaya başlandığını söyledi.

Dündar'ın ifadesi şöyle:

“Darbe teşebbüsü, akşam saatlerinde başladığı andan itibaren ben bağlı olan ordu komutanlığım ile birlikte anayasal düzenin yanında yer alarak Cumhurbaşkanı’nın, Meclis’in ve Anayasal merci ve makamlarının yanında yer aldım. Bu şekilde faaliyete başladıktan sonra da saat 00.50 sıralarında ulusal kanallardan kamuoyuna bu yöndeki halimizi duyurduk. Benim bu duyurmamdan sonra birçok askeri yetkili tarafımdan irtibata geçmişti, zaten o gün Kara Kuvvetleri yapılanmasında da görevi başında en yüksek rütbeli subay olarak ben kalmıştım. Belirttiğim tarihte ihtilale teşebbüsün başarı sağlayıp sağlamayacağı henüz belli olmadı.
Erken saatlerden itibaren de ihtilale teşebbüsün başarı sağlayamayacağının anlaşıldığı saatlerden sonra da birçok üst rütbeli subay tarafımı aradı, şahsi kanaatim olarak İstanbul’da saat 03.00’ten itibaren darbeye teşebbüs hareketlerinin başarılı olamayacağı anlaşılmaya başlandı.

Ben o gece dosyanızın sanıklarından sadece Metin İyidil ile saatini tam olarak hatırlamamakla birlikte 16 Temmuz sabah saatlerinde ilk kez Metin İyidil’in beni araması ile görüştüm. Metin İyidil bana Polatlı’da görevli general Osman Ünlü’nün 4 Kolordu’ya gittiğini, darbeci komutan olarak 4. Kolordu Komutanlığı’nı üstlenmek istediğini, kendisiyle görüşerek Osman Ünlü’yü bundan vazgeçirdiğini söyledi. Ancak hiçbir şekilde ben kendisine bir talimat vermedim, her defasında Metin İyidil beni arayarak ‘Etimesgut’a gidiyorum, tankların çıkmasını engelleyeceğim’ gibi sözler söyledi. Metin İyidil’in veyahut Yıldırım Güvenç’in de darbeyi bastırmak için herhangi bir birliğin intikali hususunda teklifi olmamıştır.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÖZCÜ YAZARI MHP'NİN ÇARKINI YAZDI SAĞLIK İÇİN OKUYUN BU HABERİ Sabah Uyanır uyanmaz yapacağınız ilk iş Zeytinyağı İçmek Olmalı... işte nedeni Enver Altaylı'nın kızı Brunson üzerinden ABD'ye seslendi! Türkiye'ye baskıyı sürdürün Bakan Pakdemirli'ye soru böyle engellendi!