Anasayfa
24 Şubat 2018 ( 8378 izlenme )
Reklamlar

‘Yunanistan’da sıkışıp kalan erkek sığınmacılar 2 euro için fuh.ş yapıyor

Balkan ülkelerinin sınırlarını kapatmasının ardından 10 binlerce sığınmacının sıkıştığı Yunanistan’daki göçmenler saati 2 euro’dan fuhuşa zorlanıyor.

Yunanistan’daki Suriyeli ve Afgan göçmenlerin, hayatta kalabilmek için fuhuşa zorladığı ortaya çıktı.

Global Post’ta yer alan habere göre, aralarında 18 yaşından küçüklerin de bulunduğu erkek sığınmacıların büyük bölümü Yunanistan’a ulaşmalarından kısa süre sonra seks işçisi olarak para kazanmaya çalışıyor.

Büyük bölümü başkent Atina’nın ‘red light’ı Filis Sokağı’nda çalışan erkek sığınmacılardan bazıları 30 euro kazanırken, bazılarınınsa saat başına sadece 2 euro aldığı ve daha fazla para istemeye utandığı aktarıldı.


YUNANİSTAN’A YENİ GELMİŞTİM, YAPMAM GEREKENİ YAPTIM’

Onlardan biri olan Afganistanlı Abdullah yaşadıkları şu sözlerle anlattı: “Hiç param yoktu. Çalışılacak sağlıklı iş yoktu. Uyuşturucu satabilirsiniz, seks satabilirsiniz ya da insan kaçakçılarına yeni müşteriler bulabilirsiniz. Benim için başka bir yol yoktu. Yeni gelmiştim ve para kazanmak için yapmam gerekeni yaptım. Tek bir umudum vardı, o da sınırın açılması ama şimdi o da kapalı. Hiçbir yere gidecek param yok. Ne yapacağımı bilemiyorum.”

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Avrupa’ya sığınmacı akının en üst düzeye çıktığı geçen yaz, kadın göçmenlerin fuhuşa zorlandığı ya da cinsel istismara maruz kaldığı biliniyordu. Ancak erkek sığınmacıların da benzer bir durumu ilişkin çok az haber basına yansımıştı.

https://tr.sputniknews.com/avrupa/201606081023238491-yunanistan-atina-filis-sokagi-suriye-afganistan/


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çıplak halde sınırda bulundular HERKESİN OKUMASI GEREKEN BİR YAZI Cumhuriyet Kurulduğunda Ne Haldeydik OKU DERS OLSUN Bildiğiniz gibi değilmiş: BİM’in fiyat oyunu duyanları şok ediyor Milyonlarca kişinin kullandığı ilaçta büyük tehlike!