Anasayfa
11 Ağustos 2018 ( 2168 izlenme )
Reklamlar

YÜZDE YÜZ KANITLANDI! SARIMSAĞI KAYNATTIKTAN SONRA

YÜZDE YÜZ KANITLANDI! SARIMSAĞI KAYNATTIKTAN SONRA…
Daha çok küçük çocuklarda görülen kulak ağrısı genellikle orta kulakta sıvı birikmesinden ve enfeksiyonlardan kaynaklanır. Peki oldukça huzursuz eden kulak ağrısına ne iyi gelir?

SARIMSAK
Kulak iltihabına bağlı kulak ağrıları doğal antibiyotik ve analjezik olan sarımsak sayesinde hafifletilebilir.
2 kaşık susam yağıyla 1 kaşık ezilmiş sarımsağı pişirin. Soğuyunca yağı süzerek kulağınıza 2-3 damla damlatın.

ZEYTİNYAĞI
Kulaktaki enfeksiyondan kurtularak kulak ağrısının çabuk iyileşmesini sağlar.

3-4 damla ılık zeytinyağını kulağınıza damlatın ya da pamuğu zeytinyağına batırıp kulağınıza sokabilirsiniz

SOĞAN
Güçlü bir antiseptik ve antibakteriyel olan soğan kulak ağrısına birebirdir.
Soğanı rendeleyip suyunu çıkarın. Bu soğan suyundan bir kaşık alıp kısık ateşte ısıtın. 2-3 damla soğan suyunu ağrıyan kulağınıza günde 2-3 kere damlatın.
***


. Çocuk bu sefer ; ‘Dondurma ne kadar?’ diye sorar. Garson kız uflaya puflaya;

Bayan Garson Bayan garson sinirli olduğu bir gün, pastaneye bir çocuk gelir. ‘Abla yaş pastanın porsiyonu ne kadar?’ diye sorar. Garson kız, çocukla uğraşmamak için iki liralık porsiyonun fiyatını üç lira der.

Çocuk avucundaki bozuk paraları saymaya başlar. Garson kız başka masalara bakmaya gider. 1-250.jpg Çocuk sabırla bekler. Çocuğun gitmediğini gören garson kız, tekrar çocuğun yanına gelir. Bre çocuk ne alacaksan karar ver, zaten canım burnumda!’ diye çıkışır. Çocuk bu sefer ; ‘Dondurma ne kadar?’ diye sorar. Garson kız uflaya puflaya; ‘İki buçuk lira!’ der. Çocuğu umursamadan tekrar işlere bakar. Geri döndüğünde çocuğu bir masada oturmuş kendisini bekler halde bulur. Çocuğun yanına gider, kaba bir dille; ‘Ne yiyeceğine umarım karar vermişsindir küçük!’ der. Çocuk, üç liralık pasta yerine iki buçuk liralık dondurma ister. Garson kız, dondurmayı fişiyle birlikte getirip masadan ayrılır.Çocuk dondurmayı yedikten sonra parasını masaya koyup gider. Garson kız masaları temizlerken çocuğun masasına uğrar. Çocuk iki buçuk lirayı bir kenara bırakmış, elli kuruşu da bahşiş bir tarafa koymuştur! Garson kız sandalyeye yıkılır, bir süre öylece kalır. İnsan yerine koymadığı, kötü davrandığı çocuk, üç lirasıyla çok

sevdiği yaş pastayı, bahşişe para ayırmak için yememişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Ak Partili Erdoğan karşıtlarıGazeteci – yazar, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı Ak Partili isimleri tek tek açıkladı. İşte haberin ayrıntıları; ÜLKE GENELİNDE OPERASYON! OBEZ KADIN, BARBİE BEBEK OLMAK İÇİN AMELİYAT OLDU! SON HALİ İNANILMAZ İŞ BANKASINDAKİ GERÇEK PLAN BELLİ OLDU